Revoluce v tisku
odstartována v Lisabonu


Společnost HP představila svůj záměr od základů změnit firemní tisk na konferenci v portugalském Lisabonu.

Predstaveni PageWide2Printing Reinvented, tak zněl název konference, na kterou společnost HP pozvala v březnu 2016 750 účastníků a sebevědomě na ní představila hned 15 nových modelů tiskáren ve 3 technologických platformách - HP LaserJet, HP OfficeJet (inkoustové tiskárny a multifunkční zařízení pro firmy) a HP PageWide (tisk pevnou inkoustovou hlavou).


OfficeJet Pro X je mrtev, ať žije PageWide!

Predstaveni PageWidePoslední jmenovaná platforma představuje nově (přibližně před 2 lety) zavedenou technologii inkoustového tisku pomocí statické tiskové hlavy o šíři pokrývající celou stránku. V Lisabonu management HP představil 2. generaci těchto strojů ve třech třídách - HP PageWide 3xx, 4xx a 5xx a oznámil, že opouští jejich označení jako OfficeJet, které používá pro inkoustové tiskárny s pohyblivou tiskovou hlavou. Nové stroje s pevnou hlavou tedy nesou název PageWide. A my v Print Partners tleskáme, protože to má hlavu i patu a protože nové stroje jsou zhruba o 19 % rychlejší, ekologičtější a funkčností i provedením robustnější než 1. generace. Navíc, a to není zanedbatelné, lahodí i oku.

Přijďte se na nové tiskárny PageWide podívat k nám do Print Partners - od 23.6. do 28.7.2016 pořádámé každý čtvrtek snídani, kde si tyto nové tiskárny budete moci osobně vyzkoušet. Zarezervujte si své místo na snídani včas, jejich počet je omezen.

Rezervovat snidani s PageWide

Novinky v klasických inkoustech a laserech - HP drží vedoucí postavení

Společnost HP v Lisabonu předvedla i nové tiskárny HP OfficeJet Pro 8000 (s pohyblivou tiskovou hlavou) určené pro menší pracovní týmy, ve kterých inovovala dráhy papíru, a přinesla tak rychlejší tisk, výstup potištěnou částí směrem dolů (kvůli bezpečnosti informací) a jednoprůchodové automatické oboustranné skenování. Tiskárny jsou vybaveny dotykovým displejem a novým ovládacím rozhraním, které ve své třídě nenajde konkurenci.

V neposlední řadě HP navázalo na své úspěšné uvedení nových laserových tiskáren HP JetIntelligence v roce 2015 představením 2 nových modelů. Za zmínku stojí hlavně barevná multifunkce HP CLJ 377dw určená pro tisk 750 až 4 000 stránek měsíčně, která přináší nejrychlejší tisk první strany ve své třídě, a to za 9 sekund z pohotovostního režimu a  11 sekund z režimu spánku, a oboustranný tisk o rychlosti blížící se jednostrannému tisku (24 str./min. jednostranně, 19 str./min. oboustranně). Přidejte k tomu fantastické výsledky z hlediska energetické náročnosti a velmi malé rozměry a máte jasného leadera mezi multifunkčními zařízeními pro malou kancelář.


PageWide bude i v A3.
Nebo... A3 bude PageWide?

Společnost HP ústy svého viceprezidenta pro technologii PageWide, Davida Lainga, na konferenci poprvé veřejně přislíbila uvedení své technologie PageWide ve formátu A3. Jestliže HP v posledních letech ve formátu A3 spíše zaostávalo za konkurencí, nyní se chystá realizovat svou tiskovou revoluci i v tomto segmentu. Tiskárny formátu A3 jsou sice aktuálně spíše v defenzivě, stále ale představují z hlediska celkového objemu tisku obrovský podíl, který HP uniká ve prospěch jiných značek. To je pro nás v Print Partners nepochopitelné s ohledem na obrovskou inovační schopnost HP, a proto bereme HP za slovo a říkáme, ať už je "átrojka" tady. Že to společnost HP myslí vážně, dokládá fakt, že v hlavní prezentaci v MEO Areně (jedna z největších arénv Evropě) promítla pár obrázků zahalené A3 tiskárny. Z dobrých zdrojů víme, že stroj již opravdu existuje, ladí se technicky a hlavně obchodně. PageWide v A3 tady zřejmě nebude dříve než na jaře 2017. Nepochybujeme ale o tom, že změní pravidla hry na poli formátu A3.


 MPS... již 15 strojů určených výhradně pro Managed Print Services

PageWide detailSpolečnost HP také jednoznačně deklarovala svou trvalou podporu službám Managed Print Services. Nejenže HP inovuje a rozšiřuje své partnerské programy pro realizaci služeb MPS, ale hlavně dále uvádí nové verze svých tiskových strojů v edici "Managed", které disponují nižšími náklady na tisk s vyšším výkonem a jsou distribuovány výhradně vybranými partnery a pouze jako součást služeb MPS. Aktuálně toto portfolio zahrnuje 15 modelů tiskáren a multifunkčních zařízení, která přináší zákazníkům výjimečné náklady na tisk, exkluzivně v rámci MPS.


Bezpečnost tisku?

Další položkou lisabonské agendy bylo téma bezpečnosti. Společnost HP tvrdí, že má nejbezpečnější tiskárny na světě. Bezpečnost bere HP velmi vážně na základě četných a renomovaných studií a řeší ji od podlahy až po střechu, tedy od systému BIOS přes šifrování tiskových dat,  zabezpečený odběr dokumentu až po autentifikaci uživatele.

O bezpečnosti tisku však pojednáme více v samostatném článku. Sledujte náš blog!


Chtěli byste nové tiskárny HP PageWide vidět na vlastní oči? Přijďte se na ně podívat k nám do Print Partners, nechte si je předvést u Vás ve firmě, anebo si zarezervujte zapůjčení demo tiskárny k Vám do firmy.
Více informací a rezervační formuláře naleznete zde.