fbpx

Průvodce

Digitalizace zpracování faktur – přestaňte datlovat faktury…

7. 10. 2021

Zpracování faktur klasickou cestou stojí moc času a úsilí. Přitom zbavit sebe i svůj tým rutinní práce je jednoduché s digitalizací dokumentů a jejich oběhu ve firmě.

Zpracování faktur klasickou cestou stojí moc času a úsilí

Došlé, či chcete-li přijaté faktury od dodavatelů jsou významnou součástí účetní agendy snad v každé organizaci a představují pro ni značnou časovou náročnost. Průměrná doba potřebná na zadání jedné faktury do účetního programu se obvykle udává v délce tří minut. Vynásobte tento čas v závislosti na velikosti organizace stovkami nebo tisíci došlých faktur měsíčně a zjistíte, že tato činnost představuje opravdu významnou časovou dotaci vaší celkové účetní kapacity. Manuální zápis faktur je přitom nejen časově náročný, ale navíc s sebou nese riziko chyb z manuálního přepisu. 

Další a často ještě mnohem větší časovou dotaci vyžaduje proces schválení faktury. Probíhá-li předáváním dokladu, ať již v papírové podobě nebo v elektronické podobě e-mailem, zahrnuje častá zdržení, zaseknutí nebo dokonce ztrátu dokladů. Čím formálnější a větší organizace je, tím komplexnější proces věcného schvalování je.

Chcete se svést na vlně digitalizace? 

Ušetřete čas vašim lidem a zbavte jej složitých firemních procesů. Dejte lidem šanci soustředit se na podstatu vašeho podnikání. Digitalizujte, zabezpečte a pracujte s firemními dokumenty a následně optimalizujte procesy s document management softwarem DocuWare. 
Digitalizace dokumentových procesů
60 minut o digitalizaci a automatizaci procesů