fbpx

PRŮVODCE NOTEBOKY

Jak zajistit bezpečnost notebooků i dat? 

S nástupem pandemie a nutnosti pracovat z domova vzrostl počet bezpečnostních incidentů. Firewall a antivirové programy nejsou zdaleka jediným nástrojem pro ochranu počítače a uživatelských dat.  

HP Wolf Security

Společnost HP všechny své počítače a tiskárny vybavila integrovaným komplexním bezpečnostním systémem „HP Wolf Security“, který na základě mnoha let výzkumu a inovací v oblasti bezpečnosti pomáhá zabezpečit zařízení například před útoky hackerů, malwarovými hrozbami, neoprávněným přihlašováním do systému, či dokonce před nechtěným pokukováním do monitoru zvídavými očky.

HP Wolf Security toho nabízí daleko více. Hledáte-li odpověď na otázku, proč zvolit zařízení s vlastním systémem ochrany a z jakých komponent se skládá, čtěte dále! Ze všeho nejdříve je nutno poznamenat, že HP Wolf Security je převážně určen pro firemní počítače a tiskárny, nicméně je součástí všech zařízení. Z tohoto důvodu se dělí do několika kategorií: 

HP Wolf Security Home

Zahrnuje sadu integrovaných bezpečnostních funkcí určených spotřebitelům a pro domácí počítače. Toto řešení je rovněž podporováno vybranými domácími tiskárnami. 

HP Wolf Security for Business

Zahrnuje sadu hardwarových bezpečnostních funkcí, jež jsou součástí každého firemního počítače.

HP Wolf Pro Security

Jde o další portfolio bezpečnostního řešení pro malé a středně velké podniky. Zahrnuje tři vrstvy, jež jsou integrovány s hardwarovými bezpečnostními funkcemi: Threat Containment – hardwarem podporovaná mikrovirtualizace kompletně izoluje hrozby šířící se všemi nejběžnějšími vektory, Malware Prevention – antivirový systém poskytující malwarovou ochranu a Identity Protection – uzpůsobený k poskytnutí ochrany v internetových prohlížečích před phishingovými útoky zaměřenými na přihlašovací údaje. 

HP Wolf Pro Enteprise Security

Elitní bezpečnostní řešení určené pro velké instituce a státní správu. 

HP Wolf Essential Security

Typ bezpečnostního řešení, které je součástí inteligentních tiskáren HP+ s nepřetržitým zabezpečením a jež je určeno pro pomalé podniky, spotřebitelům a pro domácí použití. 

HP Sure View – ochrana před zvědavci 

Široké displeje a velké pozorovací úhly představují obrovskou výhodu, ale uživateli, který pracuje na veřejnosti, například v kavárně, přináší jistá rizika – okolí může sledovat veškeré dění na displeji.  Kvůli tomu může dojít k nechtěnému úniku citlivých informací. Aplikace speciální fólie tuto anomálii odstraní, ale HP přišlo s užitečnou funkcí Sure View, díky které můžete fólii bez obav zahodit. Tato funkce omezuje úhel, ze kterého je viditelný obsah zobrazený na displeji, takže při pozorování monitoru pod nižším úhlem než 35 stupňů tato funkce omezuje až 95 % světla, takže obsah na displeji se stává nečitelným. Sure View lze snadno a rychle aktivovat pomocí klávesové zkratky Fn + F2.    

HP Multi-Factor Authentication – několikastupňové ověřování při přihlašování 

Doby, kdy stačilo při přihlašování do počítače zadat pouze heslo, jsou pryč a dnes je prozíravé se autorizovat i jinými způsoby, než je tradiční přihlašovací heslo. U počítačů HP si můžete nastavit různé metody přihlašování a další úrovně autorizace, abyste co nejvíce ochránili sebe a svá data. Nabízí se zde využití přihlašování pomocí PIN kódu, integrované čtečky otisku prstů nebo rozpoznávání obličeje skrz vestavěné IR kamery. To vše si můžete pohodlně aktivovat v nastavení zabezpečení ve Windows, které je standardně na všech počítačích HP.    

HP Sure Sense – doplněk k antiviru 

Mít nainstalovaný spolehlivý antivirus a firewall, který ochrání systém, je jedno z nejzákladnějších bezpečnostních pravidel, kterými by se měl každý řídit. Zejména pro firmy je ochrana citlivých informací společnosti a dat svých zaměstnanců zcela zásadní. Denně jsou vytvořené statisíce nových variant malwaru a vždy existuje možnost, že nějaký pronikne sítem ochrany a způsobí nesmírnou škodu. Aby se riziko nákazy počítače minimalizovalo, umělá inteligence HP Sure Sense, jež využívá vlastní algoritmy inteligentního učení a sofistikovanou neuronovou síť k rozpoznání škodlivého kódu, tomu napomůže. Systém je díky tomu chráněn před zcela novými druhy útoků, které obvykle způsoby ochrany nedokážou prozatím zachytit. Tato technologie je součástí nové generace firemních počítačů HP EliteBook, ProBook, zBook a pracovních stanic.    

HP Sure Click – chráněné virtuální prostředí 

Prostřednictvím internetu lze stáhnout cokoliv, a nemusí jít o pouhé soubory z webových stránek. Škodlivý malware lze do počítače zavléct například i přes e-mail, během síťové komunikace mezi klientem a serverem, brouzdání internetem a zejména při instalaci a spouštění softwaru. Technologie Sure Click otevírá každý soubor nebo webovou stránku v izolovaném virtuálním prostředí – sandboxu (tzv. micro-VM neboli „mikrovirtuálním zařízení”), které pečlivě monitoruje jakékoliv podezřelé chování ze strany souboru. Díky schopnosti Live Preview může monitorovat chování souboru, aplikace či stránky přímo i uživatel. Pokud je v souboru ukryt nebezpečný virus, domnívá se, že je umístěn přímo v systému, kde může škodit, nicméně protože je „lapen“ uvnitř digitálního kontejneru, nemůže způsobit žádnou škodu. Vzhledem k tomu, že HP Sure Click je zabudovaný pod úrovní operačního systému, má větší možnost chránit systém než pouhý antivirus.   

Poradíme vám s výběrem notebooku

Všechny notebooky najdete v našem e-shopu ITaTISK.cz
Rádi vám poskytneme veškeré informace k notebookům, které vám přivezeme a pomůžeme se zapojením. Vyplňte formulář a my se vám ozveme. Nebo rovnou zavolejte na náš Zákaznický servis na telefonní číslo 800 131 484.

Děkujeme Vám za zprávu, obratem se Vám ozveme.
Formulář se nepodařilo odeslat, prosíme, zkuste to znovu.